Fine Eğitim Danışmanlığı ve Çeviri
GENÇ, DİNAMİK, ÇÖZÜM ORTAĞINIZ
BRITISH COUNCIL ONAYLI

 

GENEL DİL KURSLARI:

Günlük konuşma dilini akıcı kullanabilme becerisini ve özgüvenini kazanmak, uygulamalı olarak yerinde öğrenmek isteyen ve tüm seviyeler için uygun olan kurslardır. Üç program seçeneği vardır:

1-Genel ve yarı yoğun

Bu kurs programında öğrenmek istediğiniz dilin gerçek durumlarda nasıl konuşulduğunu ve kullanıldığını göreceksiniz. Konuyla alakalı ve ilgi çekici dersler, grameri, kelimeleri, deyimleri ve telaffuzları anlama yetisini geliştirecek ve günlük konuşma dilinin dört becerisini-okuma, yazma, konuşma ve dinleme-pratik yapma olanağı bulacaksınız. Program haftada 5 gün 4’er saat, haftada 3 gün 4’er saat veya haftada 2 gün 6’şar saat’lik programlar şeklindedir.

2-Yoğun

Yoğun kurs programında dil ile ilgili hedeflerinize hızlı bir şekilde ulaşacak, haftada 5 gün 6 şar saat’lik bir programla gün içinde öğretmenle daha fazla zaman geçirerek, öğrenmek istediğiniz dile daha çok maruz kalacak ve doğal olarak kısa sürede o dilde düşünmeye ve iletişim kurmaya başlayacaksınız.

3-Akademik yıl

Yabancı dilin dört becerisini akıcı, doğru ve etkin kullanmak, gerekli seviyeye ulaştıktan sonra TOEFL, IELTS gibi uluslararası tanınan sınavlara hazırlık ya da iş yılı programına geçmek, analitik ve sunum becerisini ilerletmek ve o dilin konuşulduğu bir ülkede yaşayarak ve öğrenerek deneyim kazanmak isteyen tüm seviyelere uygun kurs seçeneğidir. Minimum 24 hafta ve haftada 20, 24, 30’ar saat olarak programlanan kurslardır.

YAZ OKULLARI/YAZ KAMPLARI

11-16 yaşlar arasındaki gençlerin, dil düzeyleri hangi seviyede olursa olsun katılabilecekleri ve eğlenerek dillerini geliştirecekleri programlardır.  Programa başlarken bir başlangıç testi uygulanır ve ardından farklı ülkelerden gençler, kampusta yerleşerek birlikte dil dersleri, bol eğlence ve spor yaparken hedef dilde iletişim kurma, anlama becerileri kazanır.

SINAVLARA HAZIRLIK PROGRAMLARI

Yabancı dilinizi uluslararası alanda kabul gören bir yeterlikle belgelemek istiyorsanız IELTS, TOEFL, Cambridge ESOL sınavlarına 4, 8, 10, 12 hafta seçenekleri ile hazırlayan bu kurslar ideal bir seçenektir. Yabancı dilde eğitim veren bir üniversiteye girmek, işleri için uluslararası kabul gören bir dil yeterlik belgesine ihtiyaç duyanlar, iş potansiyelini geliştirmek isteyenler için yoğun bir programla, seçtiğiniz sınav için size gerekenleri öğretecek ve başarmanız için en etkin teknikleri size sağlayacaktır.  Bu kurslara katılmak için seviyenizin en az orta üstü (intermediate) olması gerekir.

MESLEKİ PROGRAMLAR

Uluslararası bir ortamda kariyerinize başlamak ya da mevcut işinizde dili kullanmak istiyorsanız, size istediğiniz dil becerisini kazandırmaya odaklı programlar mesleki programlardır. Bu programlar en az orta altı seviyede başlar ve haftada 20 ya da 30 saat olarak programlanır. Önce sizin temel dil becerilerinizi geliştirir, ardından iş yerinde ihtiyacınız olacak dille ilgili neler öğreneceğinize odaklanır. Program, sözleşme müzakereleri, yönetim ve insan kaynakları, markalama ve tanıtım stratejileri, proje yönetimi, şirket bütçeleri gibi alanlarda dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra görüş değerlendirme, önerilerde bulunma, farklı senaryolar sunma, anlaşmazlık çözme gibi sosyal beceriler ve uygulamalı olarak CV yazma, röportaj hazırlama, sunum yapma, telefon teknikleri gibi iş hayatının kaçınılmaz becerilerini geliştirmenize yardımcı olur.

LİSANS / YÜKSEK LİSANS HAZIRLIK PROGRAMLARI

Program sizin seçkin üniversitelere yerleşebilme hedefinizi gerçekleştirmeyi hedefler. İnteraktif, öğrenci-merkezli programlarla akademik durumlarda dilinizi nasıl kullanacağınızı öğretir. Bu programla hem yabancı dilinizi akademik ortamda etkili kullanmayı öğrenecek hem de farklı kültürlerin bir arada olduğu bir üniversite ortamına hazırlanmış olacaksınız.

STAJ PROGRAMLARI

Bu program 18 yaş üstü orta ve üstü yabancı dil seviyesine sahip olan kişilerin, 4+ hafta süreyle sınıf dışında gerçek bir iş ortamında dil becerilerini etkin olarak kullanabilmenin yanı sıra mesleki becerilerini de geliştirebilmelerini, rekabetçi iş dünyasında çalışma deneyimi edinmelerini sağlar. Toplu bir iş ortamında ya da heyecan verici sosyal yardım projelerinde yer aldırır. Program sonunda resmi bir iş tamamlama mektubu verilir.

SERTİFİKA ve DİPLOMA PROGRAMLARI

İş piyasasında rekabetçi olmak, yeni bir kariyer edinmek için dünya çapında tanınan özel eğitim alanlarında sertifika veren programlardır. Pazarlama, uluslar arası ticaret, ikinci dil öğretimi, proje yönetimi ve daha pek çok alanda dünyanın pek çok farklı ülkelerinden öğrencilerle yan yana eğitim ve kariyer alanına önemli bir adım attıran sertifika programı 1 yıl ve diploma programı en az 2 yıldır.

ÖĞRETMEN KURSLARI

Bu program,  öğretmen ve öğretmen adaylarına yönelik, hem İngilizce bilgilerini daha ileriye taşımak hem de İngilizce öğretmenliği adına eşsiz deneyimler yaşamak amaçlı düzenlenmiş bir programdır.

SERBEST EĞİTİM

16-20 yaş aralığındaki kişilere yönelik olan bu programda, tüm dünyadan 15 kişilik sınıflarda eğlenceli, enerjik ve yaratıcı genel dil kurslar verilir. Dersler, Londra ve Malta’nın tüm hayat dolu noktalarına kolay erişim imkânı bulunan heyecan verici merkezi bölgelerinde yer alan Serbest Eğitim merkezlerinde verilir. Tüm seviyelere minimum 1 hafta süren bu programda sınıfta olmadığınız zamanlarda diğer öğrencilerle kaynaşma, dil pratiği yapma ve size unutulmaz deneyim kazandırma olanağı sunar. Okula çok yakın mesafede başka milletlerden öğrencilerin de bulunduğu öğrenci tipi konaklama yerinizde kalırsınız.

KULÜP 50+

50 yaş ve üzerinde olan, seyahat etmek, kafa dengi insanlarla tanışmak ve yabancı dillerini geliştirmek isteyen kişilere özel ders ve etkinliklerden oluşan Malta’da verilen tam bir paket programdır. Kendini genç hisseden, vaktinin çoğunu dolu dolu ve heyecan verici sosyal programlarla geçirmek isteyen, yabancı ülkelerin kültürlerine karşı büyük ilgi duyan ve dünya görüşlerini genişletmek isteyen başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar 50 yaş ve üstü herkese 2 hafta süren ve sadece 6 şar kişilik sınıflarda genel dil kursu verilen bir programdır.

AİLE PROGRAMI

Ailece farklı bir tatile çıkıp dil öğrenirken unutulmaz bir deneyim yaşatan bu program, Londra, Cambridge, Brighton, Malta veya Boston’da yetişkin merkezlerinden birinde eğitim yapar. Çocukları gündüz programlarına katılabilir. Alternatif olarak, ebeveynler çocukları dil öğrenirken rahatlatıcı bir mola vermeyi tercih edebilir.

 Site Haritası
Tasarım - Kodlama : Fatih UZUNER